Nasiona feminizowane

Nasiona feminizowane
27

Views

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nasiona feminizowane są zdecydowanie bardziej pomocne ogrodnikom, którzy uprawiają na świeżym powietrzu. Rośliny, które wykiełkują z tych nasion będą mieć lepsze systemy korzeniowe, a to znaczy, że łatwiej przetransportują substancje odżywcze, cukry i enzymy do dolnych części rośliny. Jak sama nazwa wskazuje, nasiona feminizowane nie posiadają osobników męskich.
Rośliną feminizowaną jest konopia.

Aby wytworzyć roślinę żeńską, można użyć hermafrodyty, hormonu albo kwasu giberelinowego (GA), bądź też roztworu tiosiarczanu srebra (STS). GA lub STS należy zaaplikować w odpowiednie miejsce na żeńskiej roślinie (konopi), gdzie punty wpływowe zmuszają ją do zmiany płci. Pyłek się zbiera i powstaje chromosom X. Jest on też feminizowany, więc i posiada chromosomy XX. W ten sposób, około 99,9% nasion (konopi) będzie żeńska.
A jednak, rośliny żeńskie mają tendencję do wytwarzania hermafrodytów. Ta cecha nasila się przez produkcję z pokolenia na pokolenie. Więc rośliny z nasion feminizowanych powinny być przeznaczone jedynie na palenie, a nie do rozmnażania.

Uprawiania tych nasion może być dobrym sposobem na spędzanie czasu, czy rozkręceniem własnego, małego biznesu.

Review Overview
User Rating:
0/5
(55 votes)
Tags: kreda sisa, kinesiotaping bielsko biała, durobet ceny, Minikoparka Gorlice, kubota l3200 cena, przesłony wodoszczelne, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Fotoprzekaźnik Sick, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, bcaa katowice sklep
Written by admin